Structura organizatorică la nivel județean

Organele de conducere ale filialei judeţene, respectiv ale filialei municipiului Bucureşti a Ordinului Asistenţilor Medicali Generalişti, Moaşelor şi Asistenţilor Medicali din România sunt:

a) Adunarea generală;
b) Consiliul judeţean, respectiv Consiliul Municipiului Bucureşti;
c) Biroul consiliului judeţean, respectiv al Consiliului Municipiului Bucureşti;
d) Preşedintele.

Lista cu membrii aleşi în Adunarea Generală Județeană a O.A.M.G.M.A.M.R. Galați în decembrie 2016:

NR.CRT NUMELE ṢI PRENUMELE UNITATEA DIN CARE PROVINE
1. AMARIEI RODICA IRINA S.A.J. GALAŢI
2. ANTON MIHAELA Centrul de dializă „DIAVERUM SRL”
3. APOSTOL LĂCRĂMIOARA LUMINIŢA Spitalul Clinic Județean de Urgență „Sf. Andrei”
4. ARTIMOF DANIELA OAMGMAMR Galați
5. BȊRSAN DANIELA MIHAELA C.M.I. DR. Stan Anișoara
6. BUJOREANU CONSTANŢA Spitalul Clinic Județean de Urgență „Sf. Andrei”
7. CȂMPUREANU DIDA GELA Spitalul Clinic de Urgență pentru copii „Sf. Ioan”
8. CARA TINCUŢA FLORENTINA DSP GALAŢI
9. COṢESCU NICU Farmacia Myosotis SRL
10. COVRIG GABRIELA MIHAELA Spitalul Clinic Județean de Urgență „Sf. Andrei”
11. DUMITRAṢCU EMIL Spitalul General CFR
12. ENI MARICELA CMI Dr.  Roșca Lucreția
13. FANEA GHEORGHE Spitalul de Psihiatrie „Elisabeta Doamna”
14. FLOREA CORNELIA Spitalul de Boli Infecțioase „Sf. Cuvioasa Parascheva”
15. GAFTON MARIANA Spitalul Clinic Județean de Urgență „Sf. Andrei”
16. GHEORGHIU CAMELIA Spitalul Clinic Județean de Urgență „Sf. Andrei”
17. ILIE FLORENTINA Spitalul Clinic Județean de Urgență „Sf. Andrei”
18. IORDACHE LILIANA Farmacia UNICA
19. IORDACHE PIPINA DGASPC Galați
20. LAZĂR ANTONETA Spitalul Clinic Județean de Urgență „Sf. Andrei”
21. MARINESCU CRISTIAN MIHAI Laborator „MEDICOTEST” SRL
22. MATEI ANIṢOARA C.M.I. DR. Cavalioti Jana
23. MATEI IONICA C.M.I. Dr. Crăciun Daniela
24. MILEA ELENA MARIA Spitalul General CFR
25. MUNTEANU MITICĂ Spitalul Orășenesc Tg. Bujor
26. MUṢAT ALEXANDRINA C.M.I. Dr. Nichita Eugenia
27. OLĂREŢ VASILICA Spitalul Clinic Județean de Urgență „Sf. Andrei”
28. PATRICHE OANA LILIANA Spitalul de Boli Infecțioase „Sf. Cuvioasa Parascheva”
29. PETREA CARMEN LOREDANA Spitalul Clinic de Urgență pentru copii „Sf. Ioan”
30. PODAṢCĂ FLORIN Spitalul Militar de Urgență „Dr. Aristide Serfioti”
31. RAGEA IOVANCA Spitalul Municipal „Anton Cincu” Tecuci
32. SȂRBU MARINELA S.A.J. GALAŢI
33. SECUIANU IONELA Farmacia GENERAL TRANSCOM SRL
34. STĂNESCU MIRELA Spitalul de Pneumoftiziologie Galați
35. TĂNASE LILIANA S.A.M.M. Galați
36. TĂNASE SĂNDICA Spitalul Militar de Urgență „Dr. Aristide Serfioti”
37. TOMOLICI CLAUDIA Spitalul Clinic Județean de Urgență „Sf. Andrei”
38. TUDOR CRISTINEL CENTRUL MEDICAL M.A.I.
39. VRĂJESCU CLAUDIA Spitalul Municipal „Anton Cincu” Tecuci

Membrii Consiliului Judeţean al O.A.M.G.M.A.M.R. Galaţi aleși in decembrie 2016 sunt următorii:

NR.CRT NUMELE I PRENUMELE UNITATEA DIN CARE PROVINE
1. ARTIMOF DANIELA OAMGMAMR Galați
2. PODAṢCĂ FLORIN Spitalul Militar de Urgență „Dr. Aristide Serfioti”
3. COVRIG GABRIELA MIHAELA Spitalul Clinic Județean de Urgență „Sf. Andrei”
4. SȂRBU MARINELA S.A.J. GALAŢI
5. MILEA ELENA MARIA Spitalul General CFR
6. STĂNESCU MIRELA Spitalul de Pneumoftiziologie Galați
7. COṢESCU NICU Farmacia Myosotis SRL
8. BUJOREANU CONSTANŢA Spitalul Clinic Județean de Urgență „Sf. Andrei”
9. FLOREA CORNELIA Spitalul de Boli Infecțioase „Sf. Cuvioasa Parascheva”
10. TOMOLICI CLAUDIA Spitalul Clinic Județean de Urgență „Sf. Andrei”
11. FANEA GHEORGHE Spitalul de Psihiatrie „Elisabeta Doamna”
12. PETREA CARMEN LOREDANA Spitalul Clinic de Urgență pentru copii „Sf. Ioan”
13. IORDACHE PIPINA DGASPC Galați

 

Membrii aleşi în Biroul Consiliului Județean al O.A.M.G.M.A.M.R. Galaţi

NUMELE I PRENUMELE FUNCŢIA IN BIROUL CONSILIULUI JUDEŢEAN
ARTIMOF DANIELA PREṢEDINTE
MILEA ELENA MARIA VICEPREṢEDINTE
BUJOREANU CONSTANŢA VICEPREṢEDINTE
PODAṢCĂ FLORIN SECRETAR